WGKA "Carpe Noctum"

Wodno-Górski Krąg Akademicki "Carpe Noctum"

Zbiórki zwykle w czwartki zwykle o 20.00 w lokalu Hufca

Komendant Kręgu:

pwd Adrianna Paszkowaska HO

nocnikzhp@gmail.com

strona www:

O nas:

Wodno-Górski Krąg Akademicki „Carpe Noctum” to szalony krąg harcerzy akademików którzy zamiast podziwiać warszawską architekturę wolą spotkać się, bo mają za daleko do swoich macierzystych hufców lub szukają czegoś nowego, co pozwoli wybić się z rutyny zajęć harcerskich.

Nasz krąg reprezentuje przekrój kraju jeśli chodzi o miasta i kierunki studiów. Znajdą się w nim zarówno południowcy, jak i ludzie północy, inżynierowie i zdeklarowani humaniści.
To fascynujące połączenie tak wielu różnych kultur, przyzwyczajeń,zainteresowań i doświadczeń życiowych sprawia, że WGKA to grup przyjaciół którzy nigdy by się nie spotkali.

Ponad 8-letnia działalność  kręgu sprawiła, że jesteśmy  już znani tak w Warszawie jak i w kraju, a dzięki niektórym absolwentom nawet poza jego granicami.
Harcerze z całej Polski mają okazję spotkać nas co roku na Watrze. W 2007 roku prowadziliśmy zajęcia w ramach patrolu akademickiego na Zlocie ZHP w Kielcach.  W 2010r prowadziliśmy wspólnie z innymi Akademikami zajęcia w bloku programowym "W zielone gramy" na Jubileuszowym Zlocie 100-lecia Harcerstwa w Krakowie. Od trzech lat organizujemy w Warszawie pod auspicjami Zespołu harcerstwa Akademickiego Warsztaty Akademickie. Chętnie i z reguły licznie bierzemy udział w imprezach akademickich organizowanych przez inne kręgi.

Mamy w swoich szeregach zarówno harcerzy wodnych i „lądowych”, co sprawia, że równie często można nas zobaczyć pływających, co wędrujących zarówno po górach, jak i bezdrożach naszego kraju.

Podejmujemy służbę na wielu płaszczyznach, od pracy na rzecz hufca, poprzez poszczególne chorągwie, na pracy na rzecz Związku skończywszy.

Opisanie wszystkich możliwości działania w naszym kręgu jest tak wiele, że nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych do odwiedzenia nas na naszych zbiórkach.

W chwili obecnej naszym komendantem jest pwd. Marta Kłucjasz, która kobiecą dłonią delikatnie lecz stanowczo kieruje pracami Kręgu.

Veni, vidi i zostańcie z nami.

Wodno-Górski Krąg Akademicki "Carpe Noctum"